Newcastle ka hedhur poshtë ofertën prej 5 milionë funtash nga Middlesbrough

Newcastle ka hedhur poshtë një ofertë prej 5 milionë funtash nga rivalët vendas Middlesbrough për portierin Karl Darlow, sipas The Mirror.

Middlesbrough po përgatit një ofertë të dytë për 26-vjeçarin me Aston Villa dhe Reading gjithashtu mendohet të jenë të interesuar. Darlow filloi karrierën e tij me Nottingham Forest para se të bashkohej me Newcastle në 2015.

Ai bëri 10 paraqitje në Premier League në sezonin 2015-16 pasi Tim Krul dhe Rob Elliot u plagosën dhe ai u bënë zgjedhja e parë për menaxherin Rafael Benitez në kampionatin e sezonit të kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *