New Bordeaux këmbëngul se Malcom nuk do të largohet këtë muaj

Menaxheri i New Bordeaux, Gus Poyet thotë se Malcom nuk do të largohet nga klubi në janar.

Mesfushori 20-vjeçar brazilian thuhet se është objektiv për Arsenalin dhe Tottenham-in por Poyet thotë se ai nuk do të kishte marrë detyrën nëse Malcolm ishte në prag të shitjes. Ish-shefi i Brighton dhe Sunderland u emërua si zëvendësim për Jocelyn Gourvennec të shtunën. Në prezantimin e tij të hënën ai zbuloi se e ardhmja e Malcom ishte diskutuar tashmë.

Poyet i tha L’Equipe-it: “E pyeta menjëherë nëse Malcom do të qëndronte apo jo, dhe ata më thanë se ” po “, thashë ‘OK, tani mund të vazhdojmë diskutimin’.” Presidenti i klubit Stephane Martin gjithashtu deklaroi se Malcom nuk do të largohej këtë muaj, edhe pse ai pranoi se lojtari mund të përfundojë në Premier League në një fazë të caktuar.

“Malcom, është thënë dhe  themë përsëri, ai nuk do të largohet”, tha Martin. “Ai ka thënë se dëshiron të luajë në Premier League një ditë. Kjo është normale, cili lojtar nuk do të donte të luante në Angli? Nuk ka problem me Malcom”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *