Nemanja Matic në dyshim për ndeshjen me Arsenalin

Mesfushori i Manchester United, Nemanja Matic, është i dyshimtë për udhëtimin në Arsenal këtë fundjavë, ka konfirmuar Jose Mourinho.

Matic i cili ka qenë një interpretues i qëndrueshëm për United-in në 21 ndeshje këtë sezon, u zëvëndësua gjatë fitores 4-2 kundër ekipit Watford në Vicarage Road të martën me atë që Mourinho e përshkroi si një problem “muskulor”. 29-vjeçari do të udhëtojë me skuadrën e United-it edhe pse Mourinho nuk është i bindur se do të paraqitet kundër skuadrës së Arsene Wenger.

“Matic është një dyshim, shpresoj se ai mund, por unë nuk mund të garantoj, ai është zgjedhur për të shkuar, le të shohim ndjenjën para ndeshjes – le të shohim ngrohjen”, tha Mourinho. “Unë shpresoj se ai mund, unë dua që ai të mund dhe ai dëshiron, por unë nuk mund të garantoj”. “Ai po udhëton me ekipin, ai do të përpiqet dhe shpreson se mundet, por nuk mund të garantoj se ai është i gatshëm”.

Bosi i United konfirmoi mbrojtësit Phil Jones dhe Eric Bailly të dy mbeten të padisponueshëm me lëndime pasi humbën katër ndeshjet e fundit. Marouane Fellaini është gjithashtu jashtë udhëtimit në veri të Londrës, pasi Mourinho konfirmoi se ai nuk do të jetë në mesin e skuadrës për të udhëtuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *