Nelson Semedo: Ronaldinho më inkurajoj që të bashkohem me Barcelonën

Nënshkrimi i ri i Barcelonës Nelson Semedo ka zbuluar se Ronaldinho ishte një nga arsyet që ai u bashkua me ekipin e Camp Nou.

23-vjeçari mbrojtës i djathtë, i cili nënshkroi nga Benfica për 30.5 milionë euro, është një admirues që një kohë të gjatë për ish-lojtarin e Barçës, të cilin ja kapi syrin kur luajti për gjigandët e Primera Divizionit.

“Prezenca e Ronaldinhos kishte një ndikim të madh në vendimin tim”, zbuloi ai te El Mundo Deportivo. “Që kur isha i vogël, gjithmonë e kam pëlqyer Barcelonën.

“Për momentin, Barcelona është një nga ekipet më të mira në botë. Lionel Messi dhe Neymar janë lojtarë të mdhenjë, por e gjithë ekipi ka cilësi të shkëlqyeshme “.

Semedo kishte qenë pjesë e Benficaës që nga viti 2012, por ai thotë se ai është përshtatur mirë në rrethinën e tij të ri në Barça.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *