Napoli i bashkohet garës për nënshkrimin e Mauro Icardit

Aurelio de Laurentiis kishte ofruar 55 milionë euro për sulmuesin e Argjentinës. “Ai mund të shënojë 40 gola në sezon për ne si Ronaldo,” tha presidenti i Napolit.

Napoli kanë kan hyrë në garën për ndjekjen e Mauro Icardi, sulmuesi i Interit dhe Argjentinës i cili ka qenë i lidhur me një lëvizje në Real Madrid. 24-vjeçari nga Rosario ka qenë në lajme këtë javë, pasi ai raportohet se ka pasur argumente mes Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic pas barazimit 1-1 kundër Spal dhe ka qenë raportuar të jetë në kërkim të një mënyrë për të dalë nga Inter për disa kohë

Presidenti i Napolit Aurelio de Laurentiis nuk e ka bërë sekret dëshirëb e tij për të nënshkruar sulmuesin dhe më së fundi ka pasur kontakt me gruan dhe agjentin e Icard-it, Wanda Nara, me një ofertë 55 milionë euro, e cila u refuzua. Megjithatë, Aurelio tha se nuk do të heqë dorë nga lojtari: “Icardi do të shënojë 40 pikë në sezon nën Sarri dhe mund të bëhet si Cristiano Ronaldo. U përpoqa ta negocioja nënshkrimin e tij me gruan e tij, e cila është një grua tërheqëse dhe simpatike. Kam ofruar 55 milionë euro. Ai është një kampion. A Do ta shesin ata në Napoli? Pse jo? Asnjëherë mos thuaj kurrë … ”

Icardi është nën kontratë në San Siro deri në vitin 2021, por pritet që Nerazzurët do t’i ofrojnë atij një ofertë të re me një klauzolë ndalimi për të shmangur interesin nga Real Madridi dhe diku tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *