Murinho nuk e dëshiron Fabinhon por këtë lojtar tjetër

Image result for Fabinho

Jose Mourinho nuk po kërkon të nënshkruajë mesfushorin e Monakos Fabinho dhe në vend të tijë dëshiron të sjellë Nemanja Matic te Manchester United nga Chelsea, raporton Manchester Evening News.

Mourinho dëshiron të nënshkruajë me një mesfushor shkatrrues si Matic, ose Eric Dier të Tottenhamit, marrëveshja për Matic varet nga gatishmëria e Chelseat për ta shitur në një tjetër klub të Premier Ligës si Man Utd, edhe pse Chelsea është në ndjekje të bashkëlojtarit të Fabinho-s te Monako Tiemoue Bakayoko, mund të ndihmojë që gjërat të lëvizin në favor të Man Utd për serbin Nemanja Matic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *