Mourinho ia vazhdon kontratën Michael Carrick

Sipas BBC, Jose Mourinho, menaxheri i Manchester Unitedit, pritet ta mbaj në skuadër edhe për në sezon mesfushorin veteran, Michael Carrick.

35 vjeçari është pjesë e ‘Djajve të Kuqë’ që nga viti 2006 ku ishte transferuar nga Tottenham, mesfushori anglez deri më tani ka luajtur 312 ndeshje për ekipin nga Old Trafford dhe ka realizuar 17 gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *