Mourinho “i zhgënjyer” me mungesën e mbështetjes së disa tifozve për Romelu Lukakun

Jose Mourinho është “i zhgënjyer” me mungesën e mbështetjes së disa tifozve të Manchester United për sulmuesin Romelu Lukaku.

Pas një fillimi shume të mire në karrierën e tij në United në të cilën ai shenoi shtatë herë në shtatë ndeshjet e hapjes të Premier Ligës, Lukaku nuk arriti të shënojë në tre të fundit. Regjistrimi i tij në lojëra të mëdha është vënë në pikëpyetje në disa lagje dhe ai bëri shumë pak për të qetësuar kritikët e tij në Anfield dy javë pasi ai u përpoq të bënte një ndikim gjatë një barazimi 0-0. Disa nga prekjet e tij gjatë fitores 1-0 kundër Spurs të shtunën nxitën ragime nga turma në Old Trafford, por ai bëri një ndikim vendimtar me goditjen e tij për të asistuar Anthony Martial dhe Mourinho ndjen se ai është duke u nënvlerësuar.

“Dua që mbështetësit të më shpjegojnë se pse ata nuk e mbështesin atë aq shumë, sepse ai jep gjithçka dhe mendoj se nuk është e drejtë kur shënon golin ose nuk shënon golin ai bën të gjithë ndryshimin”, tha Mourinho për MUTV.

“Unë nuk mendoj se është e drejtë mbi të gjitha. Pra, unë jam pak i zhgënjyer – por jo me të. Me të unë jam shumë i kënaqur”.

United ka shënuar më shumë se një gol vetëm një herë në këto 12 ndeshje – një fitore 2-0 ndaj Chelsea-it sezonin e kaluar duke mos arritur të shënojë në pesë nga gjashtë ndeshje larg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *