Morata po synon një rikthim nga dëmtimi i tij në ndeshjen e ardhshme të Chelsea-it

Alvaro Morata po synon një rikthim nga dëmtimi i tij në ndeshjen e ardhshme në Premier League të Chelsea-it kundër Crystal Palace.

Morata çaloj gjatë gjysmës së parë të humbjes 1-0 të Chelsea-it nga Manchester City në Stamford Bridge të shtunën, por fillimisht ka udhëtuar në Spanjë për detyrë internacional këtë javë. Megjithatë, 24-vjeçari u tërhoq nga skuadra e Julen Lopetegui-t të hënën përpara kualifikuesve të ardhshëm të Kupës së Botës kundër Shqipërisë dhe Izraelit. Federata Spanjolle e Futbollit pretendon se sulmuesi ka një dëmtim të klasit të dytë, por ai u kthye në Chelsea të martën për vlerësim të mëtejshëm. Chelsea-i ka shtatë ndeshje në pesë javët e ardhshme, duke përfshirë dy ndeshje të Ligës së Kampionëve kundër Romëve dhe vizitën e Manchester United në Stamford Bridge më 5 nëntor, dhe do të ketë nevojë për golashënuesin e tyre më të mir.

Morata ka shtatë gola në nëntë paraqitje që nga një lëvizje prej 60 milionë funtave nga Real Madridi në verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *