Monako ofertë prej 45 milionë euro për Alexis Sanchez

Monako po kërkon të forcojë më tej këtë dritare të transferimit dhe po përgatit një ofertë prej 45 milionë eurosh për Alexis Sanchez të Arsenalit, sipas Sky Sports.

Arsene Wenger është i vendosur të mos shesë Alexis Sanchez, por Monako dëshiron ta nënshkruaj atë pas rivalëve të Ligës 1 PSG që sollën Neymarin për 222 milionë euro nga Barcelona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *