Monako ka përfunduar nënshkrimin e Stevan Jovetiç

Monako ka përfunduar nënshkrimin e sulmuesit të Interit, Stevan Jovetiç, për një marrëveshje katërvjeçare.

Jovetiç, i cili ishte i lidhur me një kthim në Premier Ligë me Newcastle, ka vulosur një lëvizje prej 10 milionë funtesh në Ligue 1. Ai ka marrë edhe fanellën me No 10 që është një tregues tjetër se ish-veshësi Kylian Mbappe është në rrugën e tij për në Paris Saint-Germain. Jovetic kaloi kohë në Angli me Manchester City-in, por bëri vetëm 28 paraqitje në Premier League në dy sezone, duke shënuar tetë gola. City e huazoi atë në Inter në 2015-16 dhe kjo lëvizje u bë e përhershme verën e ardhshme. Por ai vetëm bëri disa ndeshje të tjera në Serie A dhe kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim në Spanjë tek Sevilla.

Benitez kishte shpresuar të nënshkruante Jovetiç për Liverpoolin kur ai ishte një lojtar i Fiorentinës në 2009 dhe mbeti një admirues i 27-vjeçarit. Spanjolli është në kërkim të rritjes së mundësive të tij sulmuese, me qëllimet e tyre në fitoren 3-0 ndaj West Ham të shtunën, duke qenë i pari që shënoi në ligë këtë sezon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *