Monako ka arritur një marrëveshje me Lazion për të nënshkruar Keita Balde

Monako ka arritur një marrëveshje prej 27,9 milionë funta me Lazion për të nënshkruar Keita Balde, sipas Sky Sports në Itali.

Balde është i ngjashëm si një lojtar sulmues si Thomas Lemar dhe ka qenë një objektiv për Tottenham dhe Juventus këtë verë. Lemar ka qenë objektiv i dy ofertave të dështuara nga Liverpooli gjatë 24 orëve të fundit, pasi Jurgen Klopp ka filluar me një shtytje përfundimtare të rekrutimit para mbulljes së afatit të transferimit. Por Monako janë gjithashtu në kërkim të zëvendësimeve për Kylian Mbappe, i cili është në prag të bashkimit me Paris Saint-Germain në hua para një kalimi të përhershëm prej 166 milionë funtash. Balde ka lindur në Katalonje, Spanjë dhe ishte pjesë e Akademisë La Masia të Barcelonës përpara se të lëvizte në Lazio në vitin 2013.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *