Monako është i interesuar në nënshkrimin e Islam Slimani

Monako është i interesuar në nënshkrimin e sulmuesit të Leicesterit Islam Slimani, sipas burimeve të Sky Sports.

Kampionët francezë të Ligës 1 po ndjekin avancime të reja, ndërsa po përgatiten të lejojnë Kylian Mbappe të bashkohet me Paris Saint-Germain para mbylljes së afatit të transferimeve. Dhe Sky Sports ka kuptuar se ata gjithashtu kanë treguar interes për Andrea Belottin të Torinos dhe sulmuesin e Chelseas-it, Diego Costa. Slimani, 29 vjeç, shënoi tetë gola në sezonin e tij të parë në stadiumin King Power, pas një nënshkrimi rekord prej 29 milionë funtave nga Sporting Lisbon verën e kaluar. Ylli Algjerian kishte shënuar 48 gola në tre sezone në Portuguese Primeira dhe tre më shumë për klubin në garat Evropiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *