Monako do të bëjë një qasje për Islam Slimanin pasi ta kenë shitur Kylian Mbappe-in

Monako do të bëjë një qasje për sulmuesin e Leicester City Islam Slimani pasi ta kenë shitur Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain, sipas burimeve të Sky Sports.

Sky Sport ka kuptuar se Mbappe pritet të bashkohet me rivalët e Ligës së Monakos në 72 orët e ardhshme dhe kjo marrëveshje do të jetë e kushtëzuar nga ata duke bërë një lëvizje zyrtare për të gjetur një zëvendësim. Slimani, një nënshkrimi i 29 milionë funtave nga Sporting Lisbonia, ka tërhequr gjithashtu interes nga konkurrentët e Premier League të Leicester-it Watford dhe Newcastle, si dhe klubet e tjera në Evropë. 29-vjeçari është shfaqur në dy Premier Ligë deri tani këtë sezon, të dyja jashtë stolit, dhe ai shënoi dy herë në fitoren 4-1 të Kupës Carabao të Leicester mbi Sheffield United javën e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *