Monako dëshiron të nënshkruajë sulmuesin e Leicester-it Islam Slimanin

Monako është i interesuar të nënshkruajë sulmuesin e Leicester-it Islam Slimani, sipas burimeve të Sky Sports.

Slimani nuk luan rregullisht dhe Leicester është i gatshëm të dëgjojë ofertat për atë, me palën turke Besiktas, Southampton dhe Newcastle në mesin e disa klubeve të interesuara. Presidenti i Besiktas, Fikret Orman, ishte në stadiumin King Power të martën për të parë Slimani të luajë kundër Fleetwood në FA Cup dhe burimet e Sky kan kuptuar se bisedimet me klubin turk po vazhdojnë.

29-vjeçari ka filluar vetëm një ndeshje të Premierligës që nga shtatori, duke shënuar vetëm pesë gola në të gjitha garat këtë sezon dhe Slimani mund të lejohet të largohet pasi shefi i Leicester-it Claude Puel pranoi se ka shumë sulmues në klub. Leicesteri kuptohet të jetë i përgatitur për të dëgjuar ofertat për të gjithë lojtarët e tyre të parë, përveç Jamie Vardy dhe Shinji Okazaki-t.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *