Mohamed Salah: kam qenë gjithmonë një mbështetës i Liverpoolit

Mohamed Salah thotë se ai u rrit si një tifoz i Liverpool-it dhe gjithmonë mbante ambicien për të nënshkruar për anën e Jurgen Klopp.

Salah, 25 vjeç, ka qenë një zbulim në Anfield pas transferimit prej 34 milionë funtave nga Roma në verë. Egjiptiani u bë lojtari më i shpejtë i Liverpoolit me 20 gola në Premier Ligë të dielën gjatë barazimit 2-2 ndaj Tottenhamit, duke quar numrin e tij në 28 në të gjitha garat me një të dyfishtë në Anfield. Ish sulmuesi i Chelsea-it thotë se nuk duhej të mendonte dy herë kur ai u bë i vetëdijshëm për mundësinë për të nënshkruar me Liverpoolin.

Ai tha për FourFourTwo: “Unë e kam dashur klubin që kur isha i ri dhe e dija se ky ishte një ekip për të cilin dëshiroja të luaja. “E dija historinë që ka ky klub dhe, sa më shpejt që më erdh rasti për të nënshkruar me ta, më duhej ta bëja të ndodhte”.

Salah ka befasuar shumë me shfaqjet e tij për Liverpoolin deri më tani këtë sezon, por këmbëngul se gjithmonë ka mbështetur veten për të prodhuar në Premier Ligë, pas një kohe kryesisht të pasuksesshëm me Chelsea-in.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *