Milan nënshkruan Franck Kessie nga Atalanta për marrëveshjen fillestare dyvjeçare

AC Milan e kanë bërë mesfushorin Franck Kessie nënshkrimin e tyre të dytë të verës, duke mposhtur skuadrën e Manchester Cityt, Liverpoolit dhe Arsenalit.

20-vjeçari shkon në San Siro nga Atalanta, i cili e ndihmoi të dal në vendin e katërt në Serie A këtë sezon të fundit dhe shënoi gjashtë gola në 29 paraqitje gjatë sezonit të tij të parë në divizionin më të lartë italian.

Kessie ndjek mbrojtësin argjentinas Mateo Musacchio në nënshkrimin e kuqezinjve, ndërsa Milan fillon një rishikim të madh të skuadrës nën pronarët e rinj kinezë që kanë arritur të rreshtohën në pozitën e gjashtë në tabelën e Serie A gjatë sezonit 2016/17.

Milan gjithashtu njoftoi në faqen e tyre zyrtare se ata kanë një detyrim për ta blerë atë plotësisht në fund të periudhës 24-mujore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *