Michael Zorc ka përjashtuar shitjen e Sokratis

Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka përjashtuar shitjen e mbrojtësit Sokratis Papastathopoulos te Juventusi.

Përfaqësuesi i Greqisë thuhet se është zgjedhja e parë e Massimiliano Allegrit për zëvendësimin e Leonardo Bonucci, i cili u shit në Milan këtë muaj, klubet e Premier Ligës përfshirë Chelsea dhe Manchester United kanë qenë gjithashtu të lidhur me 29-vjeçarin, por Zorc e ka bërë të qartë se Dortmundi nuk dëshiron ta shesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *