Michael Zorc do të shesim Dembele nëse Barcelona ofronë çmimin e kërkuar

Drejtori sportiv i Borussia Dortmundit Michael Zorc thotë se ata do të shesin Ousmane Dembele këtë verë nëse Barcelona do të përmbushë çmimin e tyre të kërkuar.

Francezi aktualisht po shërben një pezullim të brendshëm për trajnimin e humbur pasi Dortmund kundërshtoi një ofertë nga katalanasit. Dembele është një objektiv për anën e kamp Nout, së bashku me mesfushorin e Liverpoolit Philippe Coutinhon, pasi Barcelona duket të sjellë përforcime pas lëvizjes së Neymarit me 198 milionë funta në Paris Saint-Germain. Zorc tha se Dortmundi nuk do të presë deri në ditët e fundit të dritares së transferimit për një marrëveshje për t’u pajtuar dhe këmbënguli se 20-vjeçari do të qëndronte në klub nëse çmimi i kërkuar nuk ishte plotësuar.

“Ne e dimë se ku është dhe të kontaktojmë me të dhe me agjentin e tij nëpërmjet një anëtari të stafit”, tha Zorç për Sky Sports Germany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *