Michael Carrick: Paul Pogba ka një të ardhme të madhe në Manchester United

Michael Carrick këmbëngul se Paul Pogba ka një të ardhme në Manchester United dhe thotë se vitet e tij më të mira janë përpara tij në Old Trafford.

Pogba u nënshkrua nga Juventusi për 89 milionë funta në 2016, por pati shfaqje të përziera në fund të sezonit 2017/18, me Jose Mourinho duke lënë 25-vjeçarin jasht për disa lojë kyçe. Carrick, i cili tani do të bëhet trajner në United duke dalë në pension në fund të sezonit, ishte i vendosur për të ardhmen e francezit në klub pas thashethemeve të ndryshme.

Ai tha për Sky Sports: “Sigurisht që ai ka një të ardhme, ai është një lojtar i madh për ne, ai është në moshën më të mir, ai ka vitet e pikut të tij përpara tij. “Nuk është edhe diçka që unë do të jap një mendim të dytë, të jem i sinqertë.”

United përfundoi i dyti në Premier Ligë, 19 pikë pas kampionëve Man City-it dhe pa një trofe pas humbjes së tyre të fundit në FA Cup nga Chelseai të shtunën. Carrick thotë se sezoni pa trofe nuk ishte ideal dhe thotë se sezoni i ardhshëm është i madh për ekipin e Jose Mourinhos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *