Mesut Ozil pranë nënshkrimit të një kontrate të re në Arsenal

Mesut Ozil është “afër nënshkrimit të një kontrate të re” për të qëndruar në Arsenal, sipas Sky Sports dhe ish sulmuesit të Gunners Alan Smith.

Marrëveshja aktuale e Gjermanit në Emirates do të përfundojë në verë, me shokun e tij të ekipit Alexis Sanchez duke qenë subjekt i shumë spekulimeve gjatë 12 muajve të fundit. Sanchez duket se po afrohet më shumë me një dalje në janar me Arsene Wenger duke thënë të enjten se lëvizja e Sanchez në Manchester United është “e mundshme të ndodhë” në 24 orët e ardhshme, me Henrikh Mkhitaryan duke shkuar në anë të kundërt.

Megjithatë, Wenger insistoi gjithashtu se Ozil nuk po shkon askund këtë muaj dhe tani Smith thotë se 29-vjeçari është i vendosur të zgjasë qëndrimin e tij në veri të Londrës.

“Burimet e mia më tregojnë se ai është mjaft afër nënshkrimit të një kontrate të re”, tha Smith për Premier League Daily. “Nuk kemi dëgjuar shumë për këtë dhe duket sikur negociatat kanë shkuar prapa skenave dhe ai do të nënshkruajë.

Smith beson se largimi i Sanchez nga Arsenali lë Ozilin në një pozitë të mirë kur vjen puna për të negociuar një marrëveshje të re me klubin, por thotë se do të donte të shihte që fituesi i Kupës së Botës të performonte në një bazë më të qëndrueshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *