Mesut Ozil ka nënshkruar zgjatjen e kontratës me Arsenalin deri në verën e vitit 2021

Mesut Ozil ka nënshkruar një kontratë të re trevjeçare e gjysmë me Arsenalin për t’i dhënë fund sagës për të ardhmen e tij në klub.

Kuptohet se kushtet e reja të Ozil, të cilat do ta mbajnë atë në Arsenal deri në verën e vitit 2021, do ta shohin atë të fitojë rreth 350,000 funta në javë, duke e bërë atë lojtarin më të paguar në klub. Kontrata e mëparshme e Ozilit do të skadojë në fund të këtij sezoni dhe ai ka qenë i lirë të flasë me klubet e huaja për një lëvizje që prej 1 janarit.

Më parë këtë sezon u raportua se Ozil kishte interes për Manchester United, i cili nënshkroi Alexis Sanchez nga Arsenali në janar në një marrëveshje shkëmbimi që pa Henrikh Mkhitaryan të shkojë në Emirates. Ozil, i cili u bashkua me Arsenalin nga Real Madrid në vitin 2013, ka shënuar katër gola në 21 paraqitje këtë sezon.

Ozil shkruajti në Twitter: “Me krenari po ju njoftoj: kam nënshkruar atë gjën … tre vjet më shumë me Arsenalin!

“Ishte një nga vendimet më të rëndësishme të karrierës time të futbollit dhe për këtë arsye më duhej të mendoja shumë dhe të flisja me këdo që është i rëndësishëm për mua … gjërat e mira kërkojnë kohë!

“Në fund kam lënë zemrën time të vendosë. “Siç kam thënë gjithmonë, ndihem këtu në shtëpi dhe jam shumë i motivuar për të arritur gjëra të mëdha në vitet e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *