Mesut Ozil është kthyer në stërvitje pas lëndimit në gju

Mesut Ozil ka zbuluar se ai është duke u trajnuar me Arsenalin pas një lëndimi në gju.

Gjermani e humbi lojën e Arsenalit me Chelsea-in në Stamford Bridge të dielën, si dhe fitoren 3-1 në Europa League mbi Köln, duke pësuar “një inflamacion të vogël” në gju. Ozil nuk është pjesë e skuadrës së Arsenalit për Carabao Cup kundër Doncaster të mërkurën, por ka zbuluar se ai pret të bëjë rikthimin e tij në të ardhmen e afërt.

“Lajmi i mirë: po kthehem në fushë,” tha Ozil në Instagram. “Siç mund ta keni dëgjuar unë po vuaj nga një inflamacion i vogël në gjurin tim. “Po ndjehëm çdo ditë më mirë dhe shpresoj të rikthehem shumë shpejt”.

Alex Iwobi, 21 vjeç, ka luajtur në të dy ndeshjet në të cilat Ozil ka munguar, duke impresionuar në një rol sulmues bashkë me Danny Welbeck dhe Alexandre Lacazette kundër Chelsea-it.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *