Mesfushori i Stoke Cityt Joe Allen nuk do të shitet këtë verë

Mesfushori i Stoke Cityt Joe Allen nuk do të shitet gjatë dritares së transferimit të verës, sipas burimeve të Sky Sports.

Swansea thuhet se është e interesuar të ri-nënshkruaj mesfushorin por i është thënë direkt se Stoke City nuk do të pranojë asnjë ofertë tjetër për Uellsianin. Allen bëri mbi 100 paraqitje për Swansean dhe i ndihmoi ata të ngjiteshin në Premier Ligë përpara se të nënshkruhej nga Liverpool në verën e vitit 2012.

Allen vazhdoi të kaloi katër sezone në Anfield përpara se të kalonte në Stoke City verën e kaluar, duke vazhduar të gëzonte një fushatë të suksesshme për anën e Mark Hughes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *