Mesfushori i PSG Blaise Matuidi ka arritur në Juventus

Mesfushori i Paris Saint-Germain Blaise Matuidi ka ardhur në Torino për një test mjeksor me Juventusin.

Klubi ka postuar një fotografi të mesfushorit 30-vjeçar në mediat sociale dhe shpresojnë se një marrëveshje është afër përfundimit. Matuidi është një nga lojtarët që ka shërbyer një kohë të gjatë në PSG, por është lejuar të largohet pas verës së zënë të klubit në tregun e transferimeve. Ata nënshkruan Neymar nga Barcelona për 198 milionë funta ndërsa Dani Alves, i cili ishte në Juventus vitin e kaluar, ka arritur në një transferim të lirë.

Matuidi u bashkua me Paris Saint-Germain nga St Etienne në 2011 dhe ka fituar katër tituj të ligës me klubin. Ai bëri 34 paraqitje sezonin e kaluar dhe shënoi katër gola. Nëse marrëveshja kalon për Francezin do të bëhet lojtari i dhjetë për t’u bashkuar me Juventusin këtë verë. Ata kanë blerë tashmë Wojciech Szczesny, Federico Bernardeschi dhe Juan Cuadrado ndër të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *