Mendes e paralajmëron Realin se Cristiano Ronaldo ka oferta nga Premier League

Agjenti i Cristiano Ronaldos Jorge Mendes i ka thënë Real Madridit se sulmuesi ka oferta nga klubet e Premier League, sipas Cope.

Sulmuesi Portugez ka nisur papritur një sagë transferimi të verës pas akuzave në Spanjë se ai ka shmangur të paguaj taksa prej 14.7 milionë euro në mes të 2011 dhe 2014.

Klauzola e lirimit të Ronaldos në Madrid është një e lartë 1 miliard euro dhe, ndonëse çdo shitje ka të ngjarë të jetë shumë më e ulët, vetëm disa klube kanë gjasa të përballojnë ish lojtarin e Manchester United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *