Menaxheri i West Brom Alan Pardew ka frikë se humbet Jonny Evans në janar

Menaxheri i West Brom Alan Pardew pranon se ka frikë të humbë kapiteni Jonny Evans gjatë dritares së transferimeve të janarit, por këmbëngul se mbrojtësi ka qenë “i pazëvendësueshëm” për të.

Irlandezi ishte i lidhur me një lëvizje në një numër klubesh kryesore të Premier League-ës gjatë verës, duke përfshirë Manchester City-in, Arsenalin dhe Leicester-in. Evans mbeti në The Hawthorns, megjithatë Pardew këmbëngul se pala e tij është e fokusuar në udhëtimin e së shtunës.

“Nuk je i sigurt kur ke lojtarë të mëdhenj sepse klubet e tjera kërkojnë lojtarë të mëdhenj, kështu që lojtarët tuaj më të mirë janë gjithmonë të prekshëm”, tha Pardew. “Jonny Evans është padyshim një prej tyre dhe ai është kapiteni ynë, a dëshiroj ta humbas, sigurisht jo, a kam frikë ta humbas? “Gjatë verës pati interesim për të, kështu që ka kuptim ta nxisim. Ata janë tituj të mirë për mediat. Pardew ka qenë i impresionuar nga ajo që ai ka parë nga lojtarët e tij si dhe nga shpirti i treguar në ndeshjen e tij të parë në krye një barazim 0-0 me Crystal Palace fundjavën e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *