Menaxheri i Celtic Brendan Rodgers thotë se Patrick Roberts mund të jetë jashtë deri në tre muaj

Menaxheri i Celtic-kut Brendan Rodgers ka zbuluar se Patrick Roberts mund të jetë jashtë deri në tre muaj me një problem hamendësie dhe do të kthehet në klubin mëmë Manchester City për trajtim.

Sulmuesi 20-vjeçar i huazuar zgjati vetëm 11 minuta nga barazimi 1-1 i skocezëve me Motherwell në Fir Park, të mërkurën mbrëma, përpara se të pësonte një përsëritje të lëndimit që ai e mori për herë të parë kundër Kilmarnock në tetor. “Patrick do të jetë jashtë për një periudhë kohore, mund të jetë deri në tre muaj”, tha Rodgers përpara ndeshjes së ligës të shtunën kundër Steelmen në Celtic Park.

“Ai po shkon poshtë në rrugën drejt Manchester City-it për të bërë një tjetër skanim në të. “Është për të ardhur keq, ne do të presim rezultatin e skanimit, por ai me siguri do të jetë jashtë për të ardhmen”. Roberts ka bërë 12 paraqitje për Celtic deri tani këtë sezon, duke shënuar një gol.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *