Menaxher i Crystal Palace Frank de Boer nuk është i sigurt për Mamadou Sakhon

Menaxher i Crystal Palace Frank de Boer nuk është i sigurt nëse mbrojtësi i Liverpoolit Mamadou Sakho do të bashkohet me klubin këtë verë.

27-vjeçari, i cili luajti në Selhurst Park gjatë spellit të tij të huazimit në gjysmën e dytë të sezonit të kaluar, mbetet një pjesë e set-up në Merseyside, por nuk është zgjedhur nga Jurgen Klopp për para sezonit. Dhe francezi u la jashtë skuadrës së Liverpoolit për kualifikimin e Ligës së Kampionëve me Hoffenheim të martën, duke shtuar spekulime të mëtejshme mbi statusin e tij të lojës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *