Mbrojtësi Stephen Ward ka nënshkruar një zgjatje të kontratës me Burnley-in

Mbrojtësi Stephen Ward ka nënshkruar një zgjatje të kontratës dyvjeçare me Burnley.

31-vjeçari, i cili shënoi gjatë fitores 3-2 ndaj Chelsea-it të shtunën, do të duhej të ishte një lojtarë i lirë në fund të këtij sezoni, por tani është nën kontratë deri në verën e vitit 2019, Mundësia e 12 muajve të tjerë në krye të kësaj. Ward u bashkua me Burnley nga Wolves në verën e vitit 2014 përpara fushatës së re të Premier League dhe ka gozhduar një vend të rregullt në anën e majtë për anën e Sean Dyche.

“Unë jam i kënaqur që kam nënshkruar. Është e shkëlqyer të bëhesh pjesë e një klubi si ky në minutë dhe shpresojmë se mund të kemi një tjetër sezon të suksesshëm”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *