Mbrojtësi Harry Maguire është një nga tre lojtarët të emëruar në skuadrën e Anglisë

Mbrojtësi i Leicester City-it Harry Maguire është një nga tre lojtarët të emëruar në skuadrën e Anglisë për t’u përballur me Maltën dhe Sllovakinë.

Portieri Everton Jordan Pickford dhe Nathaniel Chalobah i Watford janë emrat e tjerë të rinj në grup për dy kualifikuesit e ardhshëm të Kupës së Botës, më 1 shtator dhe 4 shtator respektivisht Joe Hart ka ruajtur vendin e tij në skuadër, ndërsa ka edhe një thirrje për klubin e tij të West Ham Aaron Cresswell, i cili ka bërë vetëm dy paraqitje ndërkombëtare. Mbrojtësi i Evertonit, Michael Keane, i cili gjithashtu ka luajtur dy herë për Anglinë, është përfshirë, ashtu siç është edhe Kieran Trippier, i cili ka luajtur një herë për Anglin.

Menaxheri Gareth Southgate konfirmoi se kishte shpresuar të përfshinte Maguire në një nga skuadrat e tij të mëparshme dhe se thirrjet për Chalobah dhe Jordan Pickford janë një shpërblim për shfaqjet e tyre për U-21.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *