Mauricio Pochettino: Dele Alli dhe Tottenham nuk janë në bisedime për kontratë të re

Mauricio Pochettino thotë se raportet që Dele Alli dhe Tottenham janë në bisedime për një kontratë të re janë vetëm spekulime.

Disa gazeta kanë deklaruar se 21-vjeçari kishte hapur negociata për një marrëveshje tjetër, pasi kishte rënë dakord vetëm për një zgjatje afatgjatë një vit më parë. Duke folur përpara përplasjes së Kupës Carabao të martën me Barnsley në Wembley, Pochettino tha se ishin vetëm “spekulime”.Ai shtoi: “Ashtu si gjithmonë ju them, kur ndodh diçka ose nëse një vendim ndodh klubi do të komunikojë, por këto janë vetëm spekulime.” Është raportuar gjithashtu kohët e fundit se shumë nga agjentët kryesorë të futbollit në botë po kërkonin të merrnin Allin në shinjestrën e tyre.

Bosi argjentinas u pyet nëse mesfushori i ishte afruar atij për këshilla për përfaqësimin e tij. Pochettino tha: “Ai nuk pyeti për këtë dhe është biznesi i tij. Natyrisht, çdo lojtar mund të më pyesë dhe të mund të trokas derën time. “Unë jam i hapur për të dhënë këshilla por ai nuk më pyeti dhe unë nuk mund të them më shumë.”

Alli ka impresionuar për klubin në veri të Londrës që nga nënshkrimi i MK Dons pak më shumë se dy vjet më parë në një marrëveshje prej 5 milionë funtave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *