Mauricio Pellegrino i pavetëdijshëm për interesimin e Man City-it në Virgil Van Dijk

Menaxheri i Southampton, Mauricio Pellegrino, thotë se nuk është i vetëdijshëm për asnjë interes nga Manchester City në Virgil van Dijk.

Sky Sports News ka kuptuar se City ka hapur bisedimet me Southampton-in rreth mbrojtësit, por duke folur përpara ndeshjes së të shtunës kundër Huddersfield, Pellegrino ishte i etur për të hedhur poshtë lidhjen. Ai tha: “Nuk mendoj kështu, këtë mëngjes isha me Les (Reed, zëvendëskryetarin e Southampton) duke folur për këtë, por askush nuk di për këtë.

“Unë e di se Virgil është një lojtar i rëndësishëm, do të ketë shumë spekulime rreth tij si me lojtarët e tjerë, sepse kemi shumë lojtarë të rëndësishëm në skuadër. “Është normale, nuk mund ta kontrolloj këtë dhe unë nuk dua të flas shumë për këtë. Na vjen keq, por nesër kemi një lojë të rëndësishme dhe gjëja më e rëndësishme është këto tre pika.

“Unë e dua atë, ka shumë spekulime, por unë nuk mund të flas për këtë. Nuk mund ta kontrolloj informacionin nga jashtë”. Thashethemet në lidhje me të ardhmen e Van Dijk ishin rritur kur ai u la në stol për humbjen 1-0 të fundjavës së kaluar në Chelsea, por Pellegrino këmbëngul se ajo ishte e gjitha në lidhje me rotacionin e skuadrës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *