Matty James nënshkruan marrëveshje të re katërvjeçare me Leicester-in

Mesfushori i Leicester Matty James ka nënshkruar një kontratë të re katërvjeçare që do ta mbajë atë në klub deri në vitin 2021.

26-vjeçari ka bërë mbi 100 paraqitje për Leicester dhe ka filluar të dyja ndeshjet e Premier League të Foxes këtë sezon. James u bashkua me Leicester nga Manchester United në vitin 2012 dhe vazhdoi të luante një rol kyç në promovimin e klubit në Premier League si fitues të kampionatit në 2013/14. Ai ndihmoi ekipin të siguronte një mbijetesë dramatike në sezonin e ardhshëm para se ai të ishte pushonte me lëndime. Ai u kthye në Leicester për hapjen e Premier League kundër Arsenalit më parë këtë muaj, fillimi i tij i parë për klubin në 865 ditë.

James luajti rregullisht për Anglinë U16 dhe U17 dhe u bë kapiten i U19 në Angli në Kampionatin Evropian të vitit 2009. Marrëveshja e re vjen ditën kur ish-akademiku i Manchester Unitedit kthehet në Old Trafford për ndeshjen e tretë të Leicester-it në Premier Ligë këtë sezon.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *