Matiç së shpejti në Manchester United

Mesfushori i Chelseat Nemanja Matic është në prag të bashkimit me Manchester United në një marrëveshje prej 40 milionë funtesh, sipas The Guardian.

Jose Mourinho nënshkroi Serbin në vitin 2014 gjatë menaxhimit të Chelsea, dhe tani është vendosur të sjellë 28-vjeçarin në Old Trafford. Të dy klubet kanë vendosur tashmë një pagesë transferimi dhe Matic ka rënë dakord me kushtet personale me United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *