Matias Vecino do të bashkohet me Interin

Matias Vecino do të bashkohet me ish-bashklojtarin Borja Valero në Inter, pasi Fiorentina konfirmoi se klubi i San Siros kishte përmbushur klauzolën e lirimit të mesfushorit.

Valero tashmë e ka bërë lëvizjen nga La Viola te Interi këtë muaj, duke nënshkruar një marrëveshje trevjeçare, dhe Vecino do ta ndjekë atë me kusht që të kalojë testet mjeksore.

Interi ka rënë dakord të paguajë 24 milionë euro për të nënshkruar me Uruguain, i cili u shfaq në 31 ndeshje të Serie A për Fiorentinën sezonin e kaluar.

Shitja e Valeros dhe Vecino për Interin, Fiorentina e ka humbur edhe Federico Bernardeschi gjatë dritares së transferimit, ansori italian i bashkohet kampionëve të Serie A për 40 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *