Massimiliano Mirabelli: Marouane Fellaini do të largohet nga Manchester United

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli thotë se Marouane Fellaini do të largohet nga Manchester United këtë verë, por pranon se klubi italian ende nuk ka rënë dakord për një marrëveshje për Belgun.

Kontrata e tanishme e Fellainit në Old Trafford do të skadojë këtë verë, edhe pse drejtuesi i Manchester United, Jose Mourinho, ka pohuar se një marrëveshje është “në vend” për të zgjeruar qëndrimin e Fellainit në klub. Fellaini ende duhet të bëjë publike të ardhmen e tij ndaj United-it, me Milanin në mesin e disa klubeve të lidhura me Belgun.

Mirabelli këmbëngul se Fellaini do të refuzojë mundësinë për të vazhduar qëndrimin e tij në United dhe beson se ish-mesfushori i Evertonit mund të joshet për të bërë një lëvizje në Serie A. “Fellaini mund të jetë një lojtar i rëndësishëm, ai është”, tha Mirabelli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *