Marseille kërkon mesfushorin e Manchester United Marouane Fellainin

Marseille ka për objektiv nënshkrimin e Marouane Fellainit.

Marseille kanë treguar interes për të nënshkruar Marouane Fellainin këtë verë. 30-vjeçari është jashtë kontratës dhe është përmendur si një objektiv për të dy AC Milan dhe Monakon. Ana franceze ka mbajtur bisedime me përfaqësuesit e Fellainit, por kërkesat e tij për pag mund të jenë një pengesë.

Nëse ndonjë lëvizje për Fellaini nuk arrin të materializohet, Marseille po konsideron gjithashtu një lëvizje për legjendën e Manchester City-it, Yaya Toure, gjithashtu në dispozicion për një lëvizje. Para se të transferohet në Olympiakos, mesfushori luajti për Monacon në Ligue 1, sipas L’Equipe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *