Marrëveshja e Interit me Liverpoolin për Daniel Sturridge mund të bëhet

Interi mbetet i sigurt se ata do të jenë në gjendje të nënshkruajnë sulmuesin e Liverpoolit Daniel Sturridge, sipas Sky në Itali.

Sturridge ka qenë i lidhur gjerësisht me një transferim të janarit në Serie A, ndërsa spanjollët Sevilla gjithashtu besohet të jenë të interesuar për 28-vjeçarin. Interi kuptohet se dëshiron një marrëveshje huazimi për të marrë Sturridge në Itali, me një mundësi për të blerë, por ata nuk janë të gatshëm të paguajnë 40 milionë euro që Liverpool duan të bëjnë këtë lëvizje të përhershme.

Sturridge nuk ka luajtur që nga fillimi i dhjetorit për shkak të lëndimit të kofshës dhe për këtë arsye Interi kërkon të paguajë një tarifë më të vogël transferimi. Sturridge gjithashtu ka vetëm 18 muaj në kontratën e fundit që ai nënshkroi me klubin e Premier Ligës në tetor 2014. Ai u bashkua me Liverpoolin në janar 2013, por ka luajtur vetëm një herë më shumë se 20 ndeshje në një sezon, kur shënoi 21 gola në një fushatë të shkëlqyeshme 2013-14.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *