Marquinhos në Manchester United

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho nuk është i knaqur me mbrojtjen e tij dhe do të shpenzojë edhe në transferimin e mbrojtësve, sipas Sport, United tashmë ka siguruar transferimin e parë, bëhet fjalë për mbrojtësin e PSG’së, Marquinhos.

Skuadra franceze ka vendosur që ta shes brazilianin, pasi ka pranuar ofertën e jashtëzakonshme të skuadrës angleze prej 70 milionë eurosh.

Në luftë për Marquinhos ishte edhe Barcelona, e cila nuk ofroi më shumë se sa 50 milionë euro, Marquinhos në PSG ishte transferuar në vitin 2013 nga Roma dhe ka kontratë me skuadrën franceze deri në vitin 2019.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *