Marlon Santos: Nuk kam dyshim se Neymar do të qëndrojë

Mbrojtësi i Barcelonës Marlon Santos nuk ka dyshim se Neymar do të qëndrojë në klub, pavarësisht interesit nga Paris Saint-Germain.

Pavarësisht nga spekulimet, Neymar filloi të shtunën ndeshjen e Kampionatit Ndërkombëtar të Barça kundër Juventusit dhe shënoi dy gola të jashtëzakonshme në fitoren 2-1.

Duke folur më pas, Marlon shprehu besimin e tij se bashkëatdhetari i tij do të qëndrojë në Camp Nou.

“Për mua, Neymar është një nga lojtarët më të mirë në botë. Nuk kam folur me të, por shpresoj që ai të qëndrojë”, tha ai, siç citohet nga publikimi katalanas Sport.

“Ai është shoku ynë i ekipit dhe një nga më të mirët. Ne duam që ai të qëndrojë me ne.

“Ne nuk kemi nevojë të bindim Neymar për të qëndruar, ai është këtu me ne dhe ai do të qëndrojë”.

Mesfushori Sergi Samper thotë se Neymar nuk ka ofruar asnjë shenjë se ai dëshiron të largohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *