Mark Hughes: Romelu Lukaku është zëvendësim i përsosur për Ibrahimoviç

Bosi i Stoke Mark Hughes beson se Romelu Lukaku ka dëshmuar se ka talent për të zëvendësuar Zlatan Ibrahimovic në Manchester United.

United kanë rënë dakord për një tarifë prej 75 milionë euro për Belgun, edhe pse të dy klubet ende nuk kanë përfunduar një marrëveshje për 24-vjeçarin, sipas burimeve të Sky Sports.

Lukaku ka shënuar 71 gola në 133 ndeshje për Toffees që nga nënshkrimi i një marrëveshje të përhershme nga Chelsea në 2014 dhe Hughes beson se sulmuesi do të ishte zëvendësim i përsosur për Ibrahimovic, i cili u largua nga United në fund të sezonit të kaluar pas një lëndimi të rëndë në gju .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *