Marco Verratti nuk është më i lumtur në Paris Saint-Germain

Marco Verratti ka kërkuar të largohet nga Paris Saint-Germain, pasi i ka thënë drejtorit të ri sportiv Antero Henrique se ai nuk është më i lumtur në PSG, raporton L’Equipe.

Barcelona dhe Bayern Munich po udhëheqin garën për të nënshkruar me Italianin, të cilin mund ta lëvizin për rreth 80 milionë euro.

PSG është i vendosur të mbajë mesfushorin, i cili nuk është pajtuar mbi humbjen 6-1 ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Sipas kontratës të cilen e ka deri në vitin 2021, e ardhmja mund të mos jetë në duart e lojtarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *