Marco van Ginkel do të bashkohet me Eindhoven

PSV ka konfirmuar se Marco van Ginkel do të bashkohet me hua nga Chelsea pasi të dy palët arritën një marrëveshje.

Mesfushori bën kalimin e tretë të përkohshëm me gjigandët e Eindhovenit dhe do të bashkohet me ekipin e Phillip Cocut në kampin e tyre të stërvitjes në Zvicër.

Duke kaluar më herët në huazim në AC Milan dhe Stoke City, holandezi u zhvendos së pari në PSV në janar 2016, duke ndihmuar ata të fitojnë titullin Eredivisie. Pala holandeze u përpoq ta nënshkruante atë për një marrëveshje të përhershme verën e kaluar, por Chelsea refuzoi ofertën e tyre para se të lejonte që të kthehej në huazim në fillim të vitit 2017, pasi u rikuperua nga një dëmtim në gju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *