Marcelo ka nënshkruar një marrëveshje të re me Real Madridin

Mbrojtësi i Real Madridit Marcelo ka nënshkruar një marrëveshje të re pesëvjeçare që do ta mbajë atë në klub deri në verën e vitit 2022.

29-vjeçari u bashkua më 2007, duke bërë pothuajse 300 paraqitje pasi Real ka ruajtur statusin e tyre si një nga klubet më të suksesshme në futbollin botëror. Braziliani mund të mburret me tre tituj të Ligës së Kampionëve në emër të tij, së bashku me katër kurora të La Ligës. Marcelo do të nënshkruajë marrëveshjen e tij të re para mediave në një konferencë shtypi të enjten.

Një deklaratë e Real Madridit ka lexuar: “Real Madridi C. F. dhe Marcelo kanë rënë dakord për të nënshkruar një marrëveshje të re pesëvjeçare që do ta shohë atë të qëndrojë në klub deri më 30 qershor 2022.

“Nesër, të enjten, në orën 14:00, Marcelo do të shfaqet para mediave në dhomën e shtypit të stadiumit Santiago Bernabeu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *