Marc Muniesa e ka braktisur Stoke City për t’u bashkuar me Girona

Marc Muniesa e ka braktisur Stoke City për t’u bashkuar me anën e La Liga Girona në një huazim të stinuar.

Mbrojtësi 25-vjeçar largohet nga Potterët pasi ka bërë më shumë se 60 paraqitje gjatë katër viteve të tij në stadiumin bet365. Muniesa, i cili u bashkua me Stoke nga Barcelona, largohet disa orë pasi klubi konfirmoi kthimin e mbrojtësit Bruno Martins Indi në një marrëveshje pesëvjeçare. Holandezi kaloi sezonin e kaluar në huazim në Stoke nga Porto dhe bashkohet për 7 milionë funta. Ai nuk do të shfaqë për Stoke në ndeshjen e hapjes së sezonit të ri të Premier League larg në Everton të shtunën, pasi dokumentet për marrëveshjen u dorëzuan pas afatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *