Manchester United të paguaj 90 milionë funta për Romelu Lukaku

Manchester United nuk ka hequr dorë nga përpjekjet e tyre për të nënshkruar me sulmuesin e Everton Romelu Lukaku, por mund të duhet të paguajë deri në 90 milionë funta, spas Mirror.

Belgu thuhet se kishte arritur një marrëveshje me Chelsean përpara një lëvizje, edhe pse United dhe kampionët e Bundesligës Bayern Munchen, mbeten në ndjekje për të siguruar nënshkrimin e tij.

Lukaku shënoi 25 gola në Premier Ligë për sezonin e kaluar për Toffees të Ronald Koeman, por ka zbuluar dëshirën e tij për të luajtur në Ligën e Kampionëve në mandatin e ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *