Manchester United po përgatit një ofertë për Harry Maguire

Manchester United është duke u përgatitur për të bërë një ofertë për Harry Maguire përpara se dritarja e transferimeve në Premier Ligë të mbyllet të enjten, sipas burimeve të Sky.

Mbrojtësi i Leicester-it dhe Anglisë besohet se është objektivi kryesor i Jose Mourinhos, ndërsa ai duket të beje përgatitjet përfundimtare të tij përpara sezonit të ri.

United kuptohet se është i vetëdijshëm se ata do të duhet të paguajnë një tarifë rekord botëror për një mbrojtës nëse duan të marrin 25-vjeçarin nga stadiumi King Power, megjithatë. rekordi i tanishëm është me Liverpoolin prej 75 milionë funtave që paguan për të nënshkruar Virgil van Dijk nga Southampton më parë këtë vit.

Nëse United nuk është në gjendje të përfundojë një marrëveshje për Maguire, lista alternativave e Mourinhos besohet të përfshijë Toby Alderweireld dhe Yerry Mina-n.

Ndeshja e parë e Manchester United këtë sezon në Premier Ligë është kundër Leicester-it të premten 10 gusht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *