Manchester United nënshkruan adoleshentin Charlie McCann nga Coventry

Manchester United ka rënë dakord të nënshkruajë mesfushorin 15-vjeçar Charlie McCann nga Coventry.

McCann, i cili u thirr nga Anglia nën-16 më parë këtë verë, ishte një nga më të ndritshmit në akademinë e Sky Bet League Two. Ai kishte qenë me klubin e tij të vendlindjes që nga mosha shtatë vjeçare, por joshja e Premier League dhe Old Trafford u treguan shumë për të. The Sky Blues kanë marrë një pagesë të pazbuluar për lojtarin e lindur në Coventry dhe menaxheri i akademisë Richard Stevens tha se nuk mund të qëndronin në rrugën e tij. Stevens tha për faqen e internetit të Coventry: “Kur një klub i madh futbolli troket dhe është klubi që mbështet Charlie, ju duhet ta leni të shkojë dhe ta ketë atë përvojë.

“Ne nuk duam ta shesim atë, nuk kishim nevojë për një tarifë për atë edhe pse kishte një tarifë të përfshirë. “Ai ka qenë i jashtzakonshëm për ne, madje edhe duke e bërë debutimin e Anglisë në gusht.

“Charlie shkon me mbështetjen e plotë nga unë dhe pjesa tjetër e stafit nga akademia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *