Manchester United në bisedime të avancuara për të nënshkruar Fred nga Shakhtar Donetsk

Manchester United është në bisedime të avancuara me Shakhtar Donetsk për Fred dhe një marrëveshje është e afërt, sipas burimeve të Sky.

Kuptohet se pala e Premier Ligës dëshiron të nënshkruajë mesfushorin 25-vjeçar Brazilian para Kupës së Botës, e cila fillon më 14 qershor. Fred i cili ka shtatë paraqitje për Brazilin, është emëruar në skuadrën e tyre për turneun në Rusi. Manchester City besohet të jetë i prirur të nënshkruajë Fred në janar si një zëvendësim afatgjatë për Fernandinhon, por tani duket se rivalët e tyre më të mëdhenj do t’i mundin në nënshkrimin e tij.

Gilberto Silva ish-mesfushori i Arsenalit punon si këshilltar i Fred-it dhe ai i tha për The Debate në mars se njeriu i Shakhtarit donte të shkonte në Premier Ligë. Fred iu bashkua ekipit Ukrainas në vitin 2013.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *